Dobór roślin do biura to sztuka.

Dlatego wybierz najlepszych - Botanico!

Wybór roślin do wnętrza to sztuka, która wymaga wiedzy oraz zmysłu estetycznego, wyczucia.

Przy doborze roślin do biura powinniśmy kierować się następującymi zasadami:

AEstetyką wnętrza – roślina powinna komponować się z pomieszczeniem i podkreślać jego charakter, jest to szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z recepcją, poczekalnią czy salą obsługi klienta, w takich przypadkach charakter reprezentacyjny można oddać poprzez ciekawe kompozycje wyspowe złożone z kilku większych roślin, do tradycyjnych biur, w tym typu open space polecamy nieduże kwiaty doniczkowe, które można dowolnie przestawiać i aranżować wedle upodobań pracowników.

BWymogami roślin – nie wszystkie radzą sobie równie dobrze z warunkami panującymi w biurze, przeciągami, potrącaniem, przesuwaniem, nieumiejętną pielęgnacją, dlatego do biur nadają się gatunki odporne na trudne warunki i łatwe w pielęgnacji. Najważniejsze jest, aby roślin lubiących światło takich jak: kaktusy, aloesy, agawy, palmy, noliny, wilczomlecze, grubosze nie stawiać w cieniu, a cieniolubnych (fikusy, fatsje, draceny, filodendrony, draceny, szeflery, wężownice, bluszcze) na słońcu, należy też pamiętać, że na przykład difenbachie, anturie i paprocie nie tolerują przeciągów, w takich miejscach lepiej ustawić iglaki, oleandry czy laury.

CWłaściwościami roślin – niektóre z nich mają bardzo dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i są w stanie usunąć znaczące ilości szkodliwych substancji z atmosfery; przodują tu takie gatunki jak draceny, skrzydłokwiaty, gerbera, bluszcz, paproć, aglaonema (więcej z zakładce Ciekawostki); za pomocą roślin można znacząco poprawić komfort pracy i samopoczucie pracowników, gdyż rośliny utrzymują odpowiednią wilgotność powietrza, oddają do atmosfery tak potrzebny człowiekowi tlen, niektóre są jonizująco ujemne (paprocie, palmy), więc korzystnie wpływają na samopoczucie.

Umiejętnie dobrane rośliny potrafią nadać powagi miejscu, poprawić jego wygląd, polepszyć samopoczucie przebywających w nim pracowników czy też klientów. I odwrotnie – rośliny, które straszą swoim wyglądem, są zaniedbane, nie komponują się w wnętrzem źle wypływają na ludzi. Klient, patrząc na uschniętą paproć może sobie pomyśleć, że firma jest niewiarygodna skoro nie potrafi zadbać nawet o kwiat doniczkowy.

Aby mieć pewność, że nasze rośliny są we właściwych rękach, zleć to specjalistom. Zadzwoń do Botanico!

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić nowoczesne biuro bez zieleni. Rośliny w biurze nie tylko ładnie wyglądają, ale podnoszą komfort pracy i wpływają na wydajność pracowników. Stąd zieleń w miejscu pracy stała się już pewnego rodzaju standardem.