Rośliny są nie tylko piękne, ale również pożyteczne.

Sprawdź, co zyskasz zatrudniając je w swojej firmie!
1

Skrzydłokwiat eliminuje promieniowanie z monitora komputera i dym papierosowy. Dobrze sprawdzi się zatem w recepcji czy przy miejscu wydzielonym dla palaczy.

2

Gerbera również jest idealną rośliną do recepcji, sekretariatu, hali obsługi klienta, czyli wszędzie tam, gdzie przewijają się interesanci. Kwiat ten jest bowiem świetnym pochłaniaczem zapachów.

3

Poza tym niektóre gerbery, a także paprocie nie tylko oczyszczają powietrze, ale też je nawilżają.  Zbyt suche powietrze to powszechny problem w naszych biurach.

4

Promieniowanie z monitorów i telewizorów pochłaniają również fikusy sprężyste. Stąd warto je rozważyć, jeśli szukamy rośliny do biura, salonu czy gabinetu.

5

Właściwości grzybobójcze wykazuje zaś niekropień (rodzaj paproci) oraz eonium. Może zatem warto je rozważyć do pomieszczeń narażonych na zawilgocenie i słabo wentylowanych.

6

Ze słabą wentylacją pomogą nam się uporać również sansewieria (wężownica), epipremnum złociste oraz palma areca. Wężownica wytwarza tlen nawet nocą!

7

Do pokoi z zasłonami i wykładzinami warto wstawić paprocie, draceny, filodendrony pnące lub palmy Rhapis excelsa. Rośliny te neutralizują formaldehyd, trującą substancję, która negatywnie oddziałuje na białko.

8

Z tonerów i atramentów wydziela się szkodliwy ksylen i toulen.  Warto więc pomyśleć, aby w miejscu gdzie stoi drukarka, faks lub kopiarka wstawić skrzydłokwiat, paproć lub difenbachię.

9

Przeciągi źle znoszą paprocie, difenbachie oraz anturie. Zamiast nich lepiej wybrać na przykład laur czy oleander. Kwiatów kwitnących nie stawiamy w cieniu.